Forum de discuţii - întrebări / răspunsuri
|
[ Pune o întrebare ]
Categoria: Principal -> Intrebari adresate Viceprimarilor -> Intrebari adresate Viceprimarilor
Întrebări
| Intrebarea nr. 3121 din data: 04-03-2010 pusa de Barbat Corional Emmanuel : · · 128 de familii va rugam sa ne spuneti cam pe cand se va face TRECERE DE PIETONI de pe trotuarul construit de primaria Arad pe o parte sau cealalta a voinicilor?ptr ca e destul de periculos de trecut strada printre tiruri, si autovehicule, daca nu optezi ptr trecerea de pietoni de la voinicilor colt cu renasterii, sau in cealalta parte catre Panoramic Gym... 128 de multumiri anticipate.
Intrebarea nr. 2612 din data: 11-03-2009 pusa de Rus Mircea : · Stimate domnule primar, as dori sa va intreb daca pe strada Ion Campineanu din cartierul Gai nu s-ar putea face o mica reparatie a strazii, pentru ca in fiecare zi din perioada aceasta cu ploi, ne impotmolim cu masinile pe strada. Un minim de reparatie ar fi aducerea a catorva basculante de pietris. Va multumesc
Intrebarea nr. 2583 din data: 03-03-2009 pusa de Negreu Agnes : · Am pus intrebarea nr.2513 din 28.01.2009, la care am primit urmatorul raspuns: \"operatorul de salubrizare SC Polaris M Holding SRL va efectua saptamanal o lucrare de salubrizare in locatia mentionata. Prima lucrarea fost efectuata in data de 04.02.2009.\" Va rog sa luati la cunostinta urmatoarele: in data de 04.02.2009 o femeie a maturat trecatoarea si a adunat gunoiul in gramezi pana la capat, dar gunoiul s-a ridicat doar pe 2/3 din trecatoare. De atunci a batut vantul, gunoiul s-a raspandit, a nins, zapada s-a topit si gunoiul se afla si in prezent raspandit pe 1/3 din trecatoare. Nu avem pretentia sa se mature saptamanal, o data pe luna ar fi minunat, dar la ora actuala am fi fericiti, daca s-ar ridica gunoiul care sa afla acolo, de cand s-a executat pavajul din trecatoare. Va multumim pentru intelegere.
Intrebarea nr. 2513 din data: 28-01-2009 pusa de Negreu Agnes : · As dori o solutie de a ajunge la punctul de lucru al firmei, care se afla in incinta AZOMA. Traversand pe jos de la gara Aradul nou, peste pasarela, se ajunge pe trecatoarea care nu a mai fost maturata de cand s-a pus pavajul. E o mizerie de nedescris. Incercand sa ajung cu masina la poarta de la AZOMA, risc sa raman agatata intr-o groapa. Se vede doar o mare de noroi, e greu de apreciat pe unde sunt gropi. In curand va trebui sa oprim activitatea, nu din cauza crizei economice, ci din cauza faptului, ca devine imposibil de ajuns la firma cu masini, respectiv camioane.
Va multumesc pentru intelegere si va invit la o iesire in Sanicolau Mic.
Intrebarea nr. 2264 din data: 02-07-2008 pusa de Mot Marius : · Buna ziua, asi dori sa adresez o intrebare legata de energia electrica in Curtici, unde curentul se ia in fiecare zi de cateva ori pentru o fractiune de secunda , si asta se intampla de cateva luni.
|
Răspunsuri
|
Intrebarea nr. 3121 din data: 04-03-2010 pusa de Barbat Corional Emmanuel : · · 128 de familii va rugam sa ne spuneti cam pe cand se va face TRECERE DE PIETONI de pe trotuarul construit de primaria Arad pe o parte sau cealalta a voinicilor?ptr ca e destul de periculos de trecut strada printre tiruri, si autovehicule, daca nu optezi ptr trecerea de pietoni de la voinicilor colt cu renasterii, sau in cealalta parte catre Panoramic Gym... 128 de multumiri anticipate.
|
Raspuns din data de 28-05-2010 : Stimate domn,
Ca urmare a sesizarii dumneavoastra va comunicam urmatoarele:
In acest moment Primaria Municipiului Arad nu are prevazuta in programele de lucrari realizarea unei treceri de pietoni in Zona Industriala Micalaca Est, in dreptul salii de sport Panoramic Gym.
Compartiment Audiente
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 2612 din data: 11-03-2009 pusa de Rus Mircea : · Stimate domnule primar, as dori sa va intreb daca pe strada Ion Campineanu din cartierul Gai nu s-ar putea face o mica reparatie a strazii, pentru ca in fiecare zi din perioada aceasta cu ploi, ne impotmolim cu masinile pe strada. Un minim de reparatie ar fi aducerea a catorva basculante de pietris. Va multumesc
|
Raspuns din data de 25-03-2009 : Stimate Domn,
Ca urmare a sesizarii dumneavoastra va comunicam urmatoarele:
In functie de fondurile disponibile pe anul 2009, Primaria Municipiului Arad va programa si executa lucrarile de reparatii a strazii I. Campineanu.
Compartimentul Audiente
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 2583 din data: 03-03-2009 pusa de Negreu Agnes : · Am pus intrebarea nr.2513 din 28.01.2009, la care am primit urmatorul raspuns: \"operatorul de salubrizare SC Polaris M Holding SRL va efectua saptamanal o lucrare de salubrizare in locatia mentionata. Prima lucrarea fost efectuata in data de 04.02.2009.\" Va rog sa luati la cunostinta urmatoarele: in data de 04.02.2009 o femeie a maturat trecatoarea si a adunat gunoiul in gramezi pana la capat, dar gunoiul s-a ridicat doar pe 2/3 din trecatoare. De atunci a batut vantul, gunoiul s-a raspandit, a nins, zapada s-a topit si gunoiul se afla si in prezent raspandit pe 1/3 din trecatoare. Nu avem pretentia sa se mature saptamanal, o data pe luna ar fi minunat, dar la ora actuala am fi fericiti, daca s-ar ridica gunoiul care sa afla acolo, de cand s-a executat pavajul din trecatoare. Va multumim pentru intelegere.
|
Raspuns din data de 18-03-2009 : Stimata Doamna,
Ca urmare intrebarii dumneavoastra, va comunicam urmatoarele:
Zona la care vă referiți a fost inclusă în programul de lucrări de salubrizare manuală – odată pe saptamana. În perioada cu temperaturi negative nu s-au executat aceste lucrări, dar sunt prevăzute în comanda pentru luna martie, urmând să fie executate săptămânal.
Compartiment Audiente
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 2513 din data: 28-01-2009 pusa de Negreu Agnes : · As dori o solutie de a ajunge la punctul de lucru al firmei, care se afla in incinta AZOMA. Traversand pe jos de la gara Aradul nou, peste pasarela, se ajunge pe trecatoarea care nu a mai fost maturata de cand s-a pus pavajul. E o mizerie de nedescris. Incercand sa ajung cu masina la poarta de la AZOMA, risc sa raman agatata intr-o groapa. Se vede doar o mare de noroi, e greu de apreciat pe unde sunt gropi. In curand va trebui sa oprim activitatea, nu din cauza crizei economice, ci din cauza faptului, ca devine imposibil de ajuns la firma cu masini, respectiv camioane.
Va multumesc pentru intelegere si va invit la o iesire in Sanicolau Mic.
|
Raspuns din data de 06-02-2009 : Stimata doamna,
operatorul de salubrizare SC Polaris M Holding SRL va efectua saptamanal o lucrare de salubrizare in locatia mentionata. Prima lucrarea fost efectuata in data de 04.02.2009.
Compartimentul Audiente
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 2264 din data: 02-07-2008 pusa de Mot Marius : · Buna ziua, asi dori sa adresez o intrebare legata de energia electrica in Curtici, unde curentul se ia in fiecare zi de cateva ori pentru o fractiune de secunda , si asta se intampla de cateva luni.
|
Raspuns din data de 03-07-2008 : Stimate domn, problema semnalata nu este de competenta Primariei Municipiului Arad, va recomandam sa va adresati la SC ENEL
|
Sus
|
|
|
|